Yazılım Uncategorized Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye adamış, dünya üzerinde belli alanlarda ülkemizi özümleme etmesiyle öne çıkan bir Bilgi Adamı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak yalnız başına öne çıkan en cesim miktarda ilaç ciğererik patentinin hak sahibidir. Bu zamana kadar yapmış oldukları buluşlar ve ilaç dalünde çoğu cesim adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çallıkışmak istediği yerı mübalağa etmek talip Alkoçlar, vasatğı Metehan Yeşil ile yan yana kurmuş oldukları Ar-Ge isminde programın umumi reisıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakılırsa insanoğlunun olgun dağarcığının birlikte farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çallıkışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistemli bir suni zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Sırf Ar-Ge projesiyle konmak istemeyen kafaarı mazmunında ülkesini daima özümleme fail Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı patent kafavuruları ile de meşhurdur. 143 sayı kafavurulmuş ve 280’den bir küme beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin birlikte ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu ivedi vüruten vakalarda hızlı sonuç allıkınmasını sağlayıcı testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilgi Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle yan yana tekrar bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Düzında çıktı tam bir mütehassıs olmasıyla yan yana kimsenin üstelik edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda cesim bir öneme mevla olan Alkoçlar, Cihan çapında yer edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk posta sürülen flavonol glikozit esaslı yapmak üzere antiviral dahişenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Gıda, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu dahişke tam olarak 21 adet de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise folk ortada en çok patent kafavurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilgi Adamı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çallıkışmalarla insanlık tarihine faydasını hiç yarım etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı yapısı yardımıyla kandırıcı işlemlere her sene imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü akıbetlar elde etse dahi asla çallıkışmalarından vazgeçmemiş daima olarak kendisini Bilgi dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle kanser terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez yan yana yapmak üzere otama yuğrunda vüruttirdiği dahişkeleri keşfederek insanlık tarihine cesim bir arkalamaı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sert bilinmese de bazı saygınlık molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek uzatmak icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan çelimlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Sırf bilindik şeylerin üzerinde çallıkışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çallıkışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çallıkışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde mevcut birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu aha de sükselı olmuştur. Tek kötü (canip ağırlık) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonrasında ise 25’e yakın ülkede izinı münfailtır. Eksiksiz çallıkışmalarına tam odak çallıkışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar tek Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birfena şirketin iştirak ve kurucu kadrosunda yer almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Kuma Sahibi ve Teknolojiden sorumlu reisıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve envestisman vasıtayla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu reisıdır.
şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Başkan Muavinsıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isminde bir Eczanenin Patronaj Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve vüruttirdiği onlarca dahişkenin birlikte insanoğluna yarayacak işlemler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta canipıkların geçmesi ciğerin belli bir hengâmı beklesek dahi bazenları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de ciğererisinden zahmetsiz bir halde otama edebilmek ciğerin bu kullanılıyor. Hatta tensel işlemlev bozukluğunu da otama eylemek ciğerin kullanılmaktadır. Sırf bununla kalmamış ateşe karşı mukavemetli ve çelimlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere mevla olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde patent kafavurularının 2000 adetine yakının hak sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı işlemleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çallıkışsalar da Alkoçlar her hengâm kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun periyodik kapanmalara ve içtimai hayattan münezzeh zaruri ev istirahatlarine maruz kalan dünya toplumlarında birfena alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir gayret kazanmış durumda.

Mevzuyla dayalı görüşünü bildirme fail Spektral Holding Patronaj Müesses Eşreisı Erdal Can Alkoçlar bu fasıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle kişisel bilişim ve teknolojik çeyiz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce gerek ilaç, gerek mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, çıktı dayalı sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına yapılabilecek en muhik katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç dalünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Bilgi Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine cesim miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna model çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da cesim vürutmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin kurucu vasatğıdır ve aynı zamanda reisıdır. Ülkemizde yer yer sair fen adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok cesim bir miktarda farmasötik dahieğlenceli patentinin hak sahibi olması ve kafavurusunu ilk fail nefer olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı girizgâhimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın bel kemiği amaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser yerında çallıkışmalarını daima genişleterek daima faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birfena nöbet Türkiye Yılın Bilgi Adamı ödülüne layık görülmüştür. Sırf ülkemizde değil memleket haricinde doğrusu küresel anlamda da birfena ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı çareların içinlığını almıştır. Tutarlığı olan Metehan Yeşil ile yan yana kandırıcı işlemlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çallıkışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz ciğerin yararlı olmasını düşündüğü çarelarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı işleme yarayacak çareları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabil bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabil kavramlar birfena farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken model faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye kafaladı.

Ülkemizde çalışkanlık gösteren ve bu alanda çallıkışmaları mevcut Spektral Envestisman Bankası Eş Başkanı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ulanmış mesabe yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik yerındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yakın zamanda ülkenin doğusunda yer yer bir zer sahası ile yan yana kafalatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki bedel değişlemikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun sabit mesabe yahut miktara mevla “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Envestisman Bankası Başkan Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Set’a tabi metal ruhsatları ile sağlamlanabileceğine özen çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Set metal ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru ast yapısı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile dayalı de olgun veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni pay modülü(staking) projemize daimî güvence olarak işlemtiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit pres izinını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir teknik güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Ifade No.sutaş ve 18.06.2020 yayın zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası yapmak üzere dü endüstriyel hammadde metal sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten meydana getirilen ovalı açıklamada içtihatlerine yer verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Esen Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye cesim ulanmış mesabe mizan potansiyeline mevla olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve neva yalıtımı muktezi olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gelgelını gerçekleştirdiğimiz pomza metal sahasının ise doğal malzeme yapısındaki işsizluklar yardımıyla faik derecede ısı ve neva yalıtımı özelliklerine mevla. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan faik oranlarda yalıtım sağlamlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik genişlik planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili metal sahalarının vasat vadede CRIRSCO kriterlerine mutabık rezerv saptama raporları düzenlenerek çecik genişlikı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada yer yer ilimlara bakılırsa hatta, TBY Holding sabık ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Mizaç Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir