Yazılım Uncategorized Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza mütemadi giriş fail ve takip eden biriyseniz, örneğin 2 gün önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çalındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir muayene bile arkadaş, kardeş ya da hesabı takip eden yakınlarımızdan muayene katkısızlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere takip etmiş olduğu kişmüterakki gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas çoğunlukla kullanıcı adınızı bileğsoruntirmektedir, saldırganların sizin hesabınız kucakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun sarrafiyelıca sebepleri şunlardır:

E-mail adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Titiz bakıldığında web adres kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde ülke düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çalınabilir.
Takipçi arttırmak kucakin kullanılan web siteleri ya da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoğunlukla Instagram ilişkisı istediği kucakin şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir nefer şifrenizi çdercetmek kucakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize mütecaviz “DM” ile ulaşıp, takipçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun kucakin bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişiyi farklı metotlarla ikna etme yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “takipçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Nasıl Son Cebinır?
Instagram hesabı çalınan ya da hacklenen eşhas kucakin ne efsus ki çok zait metot bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok zait bindi sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diyerek haddizatında gayrı kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Usul: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama ilişkisı almaya çalışın. Eğer şifre sıfırlama ilişkisı gelirse derhal şifreyi bileğsoruntirin ve yemeden içmeden ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Usul: Instagram hesabınız çalındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram anlayış şifreniz bileğsoruntiğinde yahut kullanıcı adınız bileğsoruntiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğsoruntirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emin evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğsoruntirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğsoruntiren sen bileğilsen, hesabını güvene al” ya da ara sıra “bileğsorunikliği geçmiş al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız yalnız çoğunlukla saldırganlar e-posta adresini bileğsoruntirdiği kucakin sizde bu görüntülük çıkmaz ve kazık olarak “güvenlik kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir