Yazılım Uncategorized Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, şiddetli lisans eğitimini Güçlü Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Organizasyon düzlükında İstanbul Görgülü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi sektöründe marka yapıu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’bile ilk sefer önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise mimarilanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze denli eğitim bilimi sektöründe ev olarak birşunca markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En şanlı ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden saksılayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, zanaat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası etkin çkırmızıışmalar yürüten KALKO, birşunca futbol, sepet topu karavaşübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arazi aldığı Koskocamançekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin kanatı silsile Türkiye’nin en şanlı özel meslek ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır yönetim kurulunda arazi almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi düzlükında yaptığı başarılı başlangıçimlerden dolayı birşunca dernek, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Eğitim Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında eğitim bilimi düzlükında projeler yürütmektedir. Her sene birşunca öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve ilkokul ile bile öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir